WoodVans - 3 kamarádi a společný sen

06.12.2021


Píše se rok 2019 a já a moji dva kamarádi Martin a Tomáš zažíváme obrovskou touhu cestovat a objevovat nová místa. Vzhledem k tomu, že nás vždycky bavilo tvořit si věci sami, napadlo nás pustit se na vlastní pěst do přestavby dodávky, která nás na našich cestách měla provázet.

Samozřejmě jsme nesáhli po ničem naleštěném, ale po dodávce, která už něco zažila. Sice jsme tehdy uvažovali jen o několika málo konstrukčních úpravách, ale byli jsme přesvědčeni, že dodávce vdechneme nový život a nový kabát.

Spojili jsme síly s dalšími našimi kamarády, kteří jsou šikovní konstruktéři a pustili se do toho. Z původně jednoduché opravy střechy, která měla zabrat pár dní, se vyklubala první kompletní přestavba obytné dodávky z 80. let na moderní zázemí 21. století pro naše cyklovýlety a zimní útěky mimo civilizaci. Úplně jsme vyměnili staré systémy vytápění, rozvodů, izolace, přidali jsme solární panely a přizpůsobili vnitřní dispozici přesně podle našich potřeb.

A pak přišel zlomový moment...

Naše výsledná práce zaujala ostatní a dala o sobě vědět v našem okolí. Začaly přicházet nové poptávky a my stáli před velkým rozhodnutím - před rozhodnutím opustit naše dosavadní zaměstnání a pustit se do něčeho úplně jiného a přitom nám tak blízkého.

Samozřejmě jsme moc dlouho neváhali. Věděli jsme, že toto je směr, kterým se chceme ubírat, a tak jsme si pronajali velké prostory a položili základy WoodVANs - firmě, která bude unikátní svým individuálním a pečlivým přístupem.

Ve stejný moment jsme přitom spojili síly i s Citroenem. Věděli jsme, že díky tomu budeme schopni držet se našich základních hodnot - osobní přístup, kvalita a preciznost na prvním místě.

Během posledních dvou let jsme prošli řadou individuálních přestaveb, které byly v některých ohledech hodně specifické a na trhu unikátní svými netradičními požadavky. Všechny jsme je ale zvládli a splnili do puntíku očekávání majitelů.Nyní vyrábíme tři druhy obytných dodávek, které rozdělujeme dle užití a potřeb zákazníka.

  • Prvním typem je WoodVANs Freedom, který je ideální pro všechny cestovatelské duše, které milují pohodlí.
  • Druhým typem je WoodVANs Moto, určený především pro aktivní sportovce, kteří potřebují větší prostor pro uskladnění svých motorek, e-biků, kiteboardů a dalších rozměrných předmětů.
  • A třetí typ, naše novinka WoodVANs Adventure, který přichází s úplně novým rozměrem garáže, a řadí se tak mezi naše největší obry, co se týče velikost úložných prostorů. Zde zaparkujete nejen motorky, ale třeba taky čtyřkolku.

U všech těchto vozů využíváme převážně ty nejdelší a nejvyšší Citroeny Jumper L4H3 o výkonu 160 HP. Nově je také možné objednat vestavby na podvozku FIAT a chystáme i další novinky.

Radim, WoodVANs,
Live Anywhere