Miniserál Kempování 1. díl - Příprava na cestu a dobrý obytňák je základ

27.07.2023

Kempařská sezóna je v plném proudu a my vám přinášíme praktický miniseriál o kempování! Cestování s dodávkou je skvělý způsob, jak prozkoumat různá místa a užít si svobodu a nezávislost na cestách. Ale také to vyžaduje trochu plánování a přípravy. A my pro vás máme několik tipů, na co je dobré myslet, než se vydáte na cesty.

Plánování je klíč

Ať už se jedná o krátké, nebo dlouhé cesty, vždy je dobré si naplánovat stanoviště a místa, kde budete chtít přenocovat. Může se to teď zdát, že jsou to úplně základní informace, ale ze svých zkušeností víme, že jsou to věci dost často podceňované. Každému z nás se už na cestě stalo, že nás něco překvapilo, s čím jsme úplně nepočítali. A ne vždy to bylo příjemné překvapení.

Pro začínající cestovatele s obytňákem, ale samozřejmě i pro ty ostřílené, může být občas náročné, kde vybrat vhodné místo pro kempování, zda je v blízkosti místo s pitnou vodou nebo na výměnu bomby. Jednou z věcí, se kterou se pravděpodobně setkáte, je čištění WC kazet. V České republice jsou tyto možnosti značně omezené, nejčastějším způsobem je využití benzinových pump nebo tzv. stellplatzů. V zahraničí neváhejte vyzkoušet pro tuto situaci aplikaci Park4night.

Aby vás tedy na vašich cestách nic nepřekvapilo, doporučujeme využít těchto aplikací, díky kterým se velice snadno a rychle dokáže zorientovat a najít potřebné informace:

  • iOverlander je mobilní aplikace pro všechny cestovatele, která zahrnuje kempy, restaurace, hotely, místa s pitnou vodou a mnoho dalších kategorií. U každého místa jsou uvedeny podrobnosti včetně zařízení, fotografií a GPS souřadnic.
  • Camping.Info aplikace s největší databází kempů v Evropě a díky mnoha funkcím si můžete rychle najít tu destinaci pro kempování podle svých požadavků v každém regionu Evropy.
  • Bezkempu aplikace, která nabízí možnost kempovat na divoko se souhlasem majitelů pozemků. Můžete si vybrat z různých typů míst, jako jsou minikempy, chatky, glamping, stellplatzy nebo pozemky bezKempu.
  • Park4night aplikace funguje na principu komunity, kde samotní uživatelé sdílí mezi sebou informace a předávají si tak tipy, kde je vhodné kempovat, kam s karavanem nebo pod stan.

Proč si vybrat na cesty obytňák?

Pro ty, kteří s obytňáky teprve začínají, tak pro vás máme několik důvodů, proč si pro cestování vybrat zrovna obytnou dodávku. V první řadě obytná dodávka je samostatné vozidlo, které kombinuje jak řidičskou kabinu, tak i obytnou část. Je to jednoduše dům na čtyřech kolech, což vám zaručuje svobodu, volnost a hlavně flexibilitu. Pokud se rozhodnete, můžete být téměř okamžitě na cestě.

S obytnou dodávkou máte vše, co potřebujete stále po ruce, ať už jste kdekoliv. S obytnou dodávkou také vyvstává otázka, jak je to vlastně s řidičským průkazem. Pokud se s obytňákem vejdete do 3,5 tuny váhy, bohatě vám vystačí "béčkové" oprávnění. S obytňákem můžete přenocovat téměř kdekoliv, proto ale doporučujeme využívat aplikace zmíněné výše, abyste předešli zbytečným nepříjemnostem během svého dobrodružství.

Dobrý obytňák je základ

Vybrat si vhodný obytňák je základ. Ať už si potrpíte na stylové bydlení, kde bude pro vás dostatek místa a komfortu, nebo potřebuje ideální prostor pro vaše cyklo mazlíčky, tak i takovým dobrodruhům máme co nabídnout. Představujeme vám obytňáky WoodVANs Adventure a WoodVANs Moto. Tihle krasavci jsou ideální pro cestování s motorkou, kolem, nebo dokonce i čtyřkolkou. Oba tyto modely disponují největší garáží ve své třídě s možností individuální úpravy. Nebo naopak, pokud hledáte ideální rodinný vůz, který se stane synonymem bydlení na čtyřech kolech, kde styl a komfort hraje hlavní roli? WoodVANs Experience a WoodVANs Freedom jsou obytňáky pro vás, kde zkrátka a jednoduše platí "Live Anywhere".

WoodVANs Experience, naše nejvíce univerzální vestavba a naše volba číslo jedna. Pojďte si ji s námi prohlédnout blíž.

A na co se můžete těšit dál? Příště se podíváme na praktické rady, co všechno si s sebou na cesty připravit, na co nezapomenout a čemu se vyvarovat.

Tak se vidíme příště!

WoodVANs
Live Anywhere