Virtuální realita a WoodVANs

16.12.2022

Zdá se vám, že slovní spojení virtuální realita a výrobce obytných vestaveb do dodávek toho nemá moc společného? Opak je pravdou. Rozhodli jsme se jít proti proudu a vytvořit konfigurátor našich obytných vestaveb v prostředí virtuální reality.

Konfigurátor ve VR vám nejen zjednoduší výběr, ale současně vás bude bavit! Uvidíte tak svou dodávku ještě dřív, než vůbec půjde do výroby.

Jak vznikla myšlenka konfigurátoru VR

Potřebovali jsme vytvořit nástroj, kterým budeme našim potenciálním zákazníkům schopni jednoduše prezentovat jednotlivé varianty našich obytných vestaveb. A nejen to. Chtěli jsem vám nabídnout možnost prohlédnout si různé kombinace interiérů v prostředí obytné vestavby, funkci spouštěcí postele nebo venkovní vzhled obytné dodávky v různobarevném provedení, třeba i s roztaženou markýzou.

Variant vestaveb a interiérových konfigurací máme velké množství. Proto jsme se rozhodli, že pro vás připravíme konfigurátor našich vestaveb ve virtuální realitě a umocníme tak zážitek i emoci zvolených barev a materiálů už při samotném výběru. Ve výsledku si tak můžete prohlédnout interiér i exteriér obytného vozu WoodVANs v téměř reálném prostředí a "osahat" si většinu funkcionalit, které naše obytné vestavby nabízejí.

Cesta ke skvělému výsledku není nikdy jednoduchá. Zvlášť ve virtuální realitě.

Protože podobný projekt jsme do té doby nikdy nerealizovali, bylo těžké uchopit projekt za správný konec. Naštěstí jsme se spojili s agenturou MANA Marketing a do projektu konfigurátoru virtuální reality jsme se ve vzájemné spolupráci pustili naplno.

Je to poměrně náročný a dlouhý proces plný neustálého testování a úprav jednotlivých prvků, pro co nejrealističtější ztvárnění všech částí i vzhledu materiálů. Pro nás byl o to náročnější, jelikož jsme museli vše pečlivě přeměřit, připravit dokumentace, probrat se všemi vzorníky a vybrat TOP varianty pro naše zákazníky. Ale výsledek s přesností na 0,5 cm stojí za to.

Splněný cíl! Jedinenčný zážitek a konfigurátor v jednom světě.

Abychom vám ušetřili náročnost vybíraní kombinací barev do interiéru, spojili jsme své síly s designérkou a vytvořili sérii jedinečných kombinací pro usedlejší ale i extravagantněji laděné cestovatele. Díky tomu máte výběr ze 6 osvědčených kombinací interiéru, které si můžete do své dodávky WoodVANs zvolit anebo mezi sebou volně kombinovat. V prostředí virtuální reality si pomocí jednoduchého ovladače můžete vše stiskem jediného tlačítka změnit a porovnávat. Návrhy kombinací jsou zvoleny od konzervativnějších až po více výstřední, takže si vybere opravdu každý.

Samozřejmostí je možnost otevírání dveří, volný pohyb kolem auta, pohyb klik dveří nebo funkční markýza či spouštěcí postel v přední části. Jednoduše, chtěli jsme vám navodit pocit, jako byste stáli už u hotové obytné dodávky vašich snů.

A jak vypadá výsledek?

Výsledek našeho konfigurátoru obytných dodávek WoodVANs ve virtuální realitě si můžete prohléhnout v grafice níže.

A pokud o obytné dodávce přemýšlíte nebo vás naše tvorba zaujala, stavte se k nám podívat na virtuální prohlídku obytňáku WoodVANs, ke které vám rádi připravíme i dobrou kávu. Možná se hodí podotknout, že káva se u nás podává pouze reálná.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Váš WoodVANS
Live Anywhere