WoodVANs Experience - jediný obytňák pro všechny příležitosti

24.11.2022

S úspěchy našich předchozích modelů bylo jasné, že další varianta musí být absolutní pecka. A tak jsme se zavřeli do dílny a vymýšleli, jak co nejlépe využít vnitřní prostor dodávky, aby splňovala podmínky, které jsme si předem stanovili.

Zároveň jsme chtěli postavit vestavbu, která bude kombinovat všechny požadavky našich zákazníků v jediném modelu. A tak vznikl WoodVANs Experience!

Jaké byly hlavní podmínky a požadavky, které musel WoodVANs Experience splňovat? Maximální variabilita úložného prostoru, možnost cestování ve 2 nebo ve 4 osobách podle uvážení a taky si plně přizpůsobit dodávku jakýmkoliv aktivitám, které vás jen napadnou.

Co je na WoodVANs Experience specifické?

Klasické skříňky jsme nahradili závěsnými odnímatelnými brašnami, takže už není nutné sebou navíc vozit ještě další tašky a kufry, pro které se pak musí najít další úložný prostor na uskladnění. Tyto brašny jsou uchyceny na speciálním závěsném systému, díky kterému je můžete používat jako klasické skříňky v obytné vestavbě, ale během 3 sekund je můžete vyjmou a použít třeba jako sportovní tašky, na nákupy nebo si je před cestou vzít domů a pohodlně si do nich nabalit vše potřebné. Zadní dveře jsme nově doplnili o praktické kapsáře a využili tak snad i poslední volná místa na uskladnění, třeba sportovního vybavení. Ať je vše co nejvíce po ruce v případě potřeby. Spaní v autě je vyřešeno až pro 4 osoby - dva lidé se pohodlně vyspí ve vytápěné střešní nástavbě o rozměrech 210 x 140 cm (testováno spaní i s dítětem) a další dva na závěsných postelích v garáží vozidla. A to jsou jen třešničky na dortu, které pro vás ve verzi WoodVANs Experience máme připraveny.

Standard u WoodVANs, luxus u jiných výrobců

Zbývající výbava vestavby je už našim standardem, ze kterého nehodláme slevovat. Pro pohodlné cestování nebo kvalitní odpočinek jsou ve výbavě kvalitní sedačky s potahem z pravé hovězí kůže, alcanterou pro pohodlí na cestách i v horkých dnech a dvojitým prošíváním. Dále plnohodnotně vybavená kuchyňská část, nezávislé topení a velké množství USB portů pro nabíjení všemožných zařízení.

Celoskořepinový koupelnový box vám zajistí dostatečný prostor pro pohodlné každodenní používání. Současně zaručí 100% těsnost proti protečení. Což vám ušetří jakékoliv starosti s údržbou lepených nebo tmelených spojů a máte jistotu zaručené mnohaleté těsnosti a správné funkce zcela bez údržby. Součástí tohoto boxu je samozřejmě i chemické WC. Jednoduše vše, co pro pohodlný život na cestách potřebujete.

Nemůžeme opomenout ani elektrické dovírání posuvných dveří, které ať si říká, kdo chce, co chce, není jen nadstandard a technické "udělátko". Kdo zažil cestování v dodávce ví, jak je to se zavíráním dveří přes kuchyň a určitě tuto dopomoc uvítá. Proti běžnému systému stačí dveře jen lehce dovřít a elektromechanika se postará o zbytek.

Závěrem se na WoodVANs Experience podívejme pohledem cestovatele

Konzultace a názory jiných jsou pro nás vždy důležité. A proto i tento model jsme ve spřátelených kruzích nesčetněkrát propírali zleva doprava. A s čím jsme se nejvíce setkávali vs to, jaká je realita, vám zcela otevřeně uvádíme na řádcích níže.

Střešní nástavba je jen stan a bude v tom zima. Ano v případě, že by tato vestavba stála na nevytápěné zemi, je to pravděpodobně pravda. Ale v tomto případě je nutné si uvědomit, že pod tímto "stanem" je otevřený průchod do vozu, kterým proudí teplo držící se při stropu přímo k vám. Pro zimomřivé cestovatele je možné do této vestavby přivést i přímý průduch z topení, ale to nedoporučujeme, jelikož při testech tohoto řešení jsme se i v zimě málem upekli. :D

Když bude zadní obytná část vybavena postelemi, budou tyto postele při sklopení zabírat místo a nepůjde k bokům garáže nic připoutat. Na toto si troufáme říct, že jsme opravdu mysleli, a proto mají postele ze spodní strany připevněny AirLine lišty a dokážou tak zcela nahradit kotvící body, které postele překrývají.

Vytahování zadních postelí není práce pro jednoho. To určitě není, je to, jak se lidově říká "dvojchlapovka." Ale ruku na srdce, kolikrát do roka budete kompletně měnit dispozice? Záměrem je možnost využití vozu pro libovolný účel s kompletně prázdnou zadní částí, s připevněnými postelemi pro 4 lidi, pro sportovce, rodiny aj. Proto bylo hlavní snahou mít možnost libovolné modifikace, která zabere maximálně 25 minut. A to je zde splněno.

Jak je to s kontrolou nabíjení/dobíjení stavu baterií a teploty? Asi už nás trochu znáte a víte, že jsme tak trochu hračičkové, tak co byste od nás čekali? 99,9 % z nás má chytrý telefon, proto nejjednodušší cesta byla dostat kompletní stav celé dodávky právě do něj. A tak se stalo. S WoodVANs Experience vám stačí mobilní telefon. Díky propojení s dodávkou se v aplikaci dozvíte, jak je na tom aktuální stav baterií i teploty v dodávce, jestli vám tlačí solární panely dostatek wattů do systému a jaká je nebo byla vaše spotřeba. A pokud budete zrovna někde na svahu po celodenním lyžování, můžete si i libovolně nastavit teplotu uvnitř vestavby, abyste se po příchodu ihned zahřáli a nemuseli čekat, než se dodávka vyhřeje po vašem příchodu.

Chtěli byste zažít Experience?

Vše, co je tu popsáno, jsou jen absolutní perličky toho, čím model WoodVANs Experience vyniká. Rádi byste jej viděli na vlastní oči? Kontaktujte nás a zastavte se podívat na náš nový kousek na vlastní oči. Rádi vás celým vozem provedeme.

Váš WoodVANS
Live Anywhere


Máte dotaz k modelu Experience? Neváhejte nás kontaktovat!